Niedziela 26.10.2014, Muzeum w Warszawie dzisiaj czynne 12.00 - 19.00, Oddział Sochaczew: 10.00 - 16.00

AKTUALNOŚCI

Lekcje muzealne dla
dla dzieci i ich opiekunów


W ramach naszego projektu edukacyjnego pod nazwą „Przez pasję do nauki!” realizowanego w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie zachęcamy do wzięcia udziału w niedzielnych lekcjach muzealnych przeznaczonych specjalnie dla dzieci i ich opiekunów. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12:00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 października 2014 roku.

więcej

closeKażde spotkanie odbywa się w grupie 15 dzieci w wieku 6-12 lat plus opiekunowie. Czas warsztatów to 90-120 minut w zależności od tematyki zajęć i ilości uczestników. Opłata za udział w zajęciach to bilety wstępu dla uczestników według cennika muzeum oraz opłata za lekcję muzealną 10 zł/dziecko. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Naszą pasja jest kolej i wszystko co się z nią łączy! Chcemy, abyście z nami tworzyli te zajęcia, wpływali na ich kreację i jakość, dzielili się z nami swoją pasją i zaangażowaniem. Na Wasze propozycje czekamy pod adresem edukacja@muzkol.pl. Postaramy się, aby każdy mógł zaprezentować efekt własnej pracy. Zarażajmy pasją innych, przysporzy nam to wiele radości i satysfakcji.

W październiku zapraszamy na Pasję do przyrody!

Szczegółowy plan warsztatów będzie na bieżąco aktualizowany. Postaramy się, aby każdy znalazł u nas coś dla siebie.

Informacje i zapisy
Dział Edukacji
tel. 22 620-04-80 wew.106
email:edukacja@muzkol.pl

Zakończenie Sezonu
RETRO 2014


Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza w sobotę 25 października na zakończenie „Sezonu RETRO 2014”. Tego dnia będzie można zobaczyć wielką paradę taboru wąskotorowego użytkowanego przez Muzeum oraz po raz ostatni w tym sezonie wyruszyć w podróż pociągiem RETRO.więcej

closeW programie:
• godz. 9:20 - zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem
• godz. 10:00 - wielka parada taboru wąskotorowego użytkowanego przez Muzeum Kolei Wąskotorowej
• godz. 10:45 - ostatni w tym roku wyjazd pociągu RETRO w trasę do Tułowic
• godz. 11: 50 – ognisko i grill w Osadzie Puszczańskiej (możliwość zakupu zestawów ogniskowych na miejscu)
• godz. 13:45 – powrót pociągiem RETRO do Muzeum

Pod linkiem znajduje się wykaz wszystkich przystanków położonych na trasie pociągu RETRO, cennik biletów, oferta dodatkowa i dane teleadresowe.
Bilety:
Normalny (N) – 27,00 zł
Ulgowy (U) – 21,00 zł
Bilet (B) — bez miejscówki dla dzieci do 4 lat – 9,00 zł
Bilet rowerowy – 11,00 zł

Zakup i rezerwacja:
Muzeum Kolei Wąskotorowej
Tel.: 46/862 59 75 lub 76
wt.–niedz. w godzinach 8.00-16.00
email:rezerwacja@muzkol.pl

Znakomita wiadomość
dla organizatorów wycieczek
oraz grup zorganizowanych

Z przyjemnością informujemy, że w okresie od 14 do 31 października na przejazdy pociągiem RETRO w Sochaczewie, Muzeum przygotowało specjalne zniżki dla grup, liczących powyżej 150 osób. Cena biletu od osoby uległa znacznemu obniżeniu i wynosi tylko 9 zł. Dodatkowo 5-ciu osobom w takiej grupie przysługuje przejazd bezpłatny.


więcej

closeWykorzystując piękną, jesienną pogodę, którą „w pełnej krasie” można podziwiać zarówno w Puszczy Kampinoskiej, jak i w Osadzie Puszczańskiej, dokąd dowiezie nas pociąg, a także podczas całej podróży, już dzisiaj skontaktuj się z rezerwacją, dzwoniąc pod numer
46/862 59 75 lub wysyłając maila na adres rezerwacja@muzkol.plZapraszamy po niezapomniane wrażenia!


Projekt Centrum
Edukacyjno-Turystycznego


Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przystąpiło do realizacji nowego projektu pt. „Modernizacja i adaptacja budynku po dawnym przedszkolu na cele statutowe Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”, który pozwoli rozbudować ofertę Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i tym samym wzbogacić ofertę turystyczną naszego regionu.

więcej

close

Projekt przewiduje przekształcenie budynku dawnego przedszkola w Sochaczewie przy ul. Towarowej 7 w nowoczesne Centrum Edukacyjno-Turystyczne, w którym powstaną sale wystawowe, dydaktyczne i konferencyjne. Centrum, przystosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie prowadziło działalność edukacyjną związaną nie tylko z propagowaniem wiedzy na temat historii kolei, lecz także poświęconą rozwojowi potencjału turystycznego miasta i jego okolic. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2014 r.Opis Projektu (PDF)


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa


Program Regionalny Narodowa Startegia Spójności Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Paszport Turystyczny
Zwiedzaj, zbieraj punkty,
wygrywaj nagrody!

Ruszyła IV edycja akcji promocyjnej pt.: "Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego", która potrwa do 31 października 2014 r. Jej celem jest zachęcenie turystów do odkrywania Mazowsza, jego dziedzictwa kulturowego i współczesnego dorobku poprzez zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych.


więcej

close

Wśród tych, którzy zbiorą min. 22 punkty zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Możecie wygrać karty podarunkowe do sklepu turystycznego o wartości 600 zł – 5 szt. i 500 zł – 5 szt. lub karnet o wartości 400 zł, ufundowany przez Kompleks Basenów Termalnych “Termy Mszczonów” oraz dodatkowe nagrody. Zbieraj więc pieczątki w zgłoszonych placówkach na kuponie zamieszczonym w wersji drukowanej paszportu lub meldunki w aplikacji mobilnej i graj o nagrody.
Więcej na www.mazovia.pl (m.in. paszport, regulamin).

Pobierz pierwszą aplikację mobilną województwa mazowieckiego.
Plakat projektu (PDF) Opis projektu(PDF) Zarządzenie dot. projektu(PDF)

Paszport Turystyczny

<październik 2014>
PnWtŚrCzPtSoN
29301234
Przejazd pociągiem RETRO
5
67891011
Przejazd pociągiem RETRO
12
131415161718
Przejazd pociągiem RETRO
19
Lekcja Muzealna
2021222324
Galeria Spinacz
25
Przejazd pociągiem RETRO
26
Salonka Bieruta
27282930311
Muzeum Nieczynne
2
3456789


Polecany film:
Wirtualne wycieczki po muzeum:


Wirtualna wycieczka Warszawa Wirtualna wycieczka Sochaczew
Informacja dotycząca przyszłości Muzeum W związku z podpisaniem listu intencyjnego pomiędzy UM Województwa Mazowieckiego, a PKP dotyczącego powstania nowej instytucji zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
więcej...
Informacja dla kolekcjonerów Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów oraz modelarzy do prezentacji swoich zbiorów na giełdzie modeli kolejowych, która odbędzie się 7 grudnia br. w naszym Muzeum.

Dodatkowe informacje:
Dział Promocji i Marketingu
tel. 22/620 04 80 wew. 112
email: promocja@muzkol.pl

Mini Wystawa pn. „POLSKIE POCIĄGI PANCERNE” Zapraszamy do zobaczenie mini wystawy pn. „POLSKIE POCIĄGI PANCERNE”, która od października br. gości na naszych salach wystawowych.
Ekologiczna ścieżka w muzealnym skansenie Głównym celem zrealizowanego przez nas projektu pn. „Infrastruktura terenowa służąca edukacji ekologicznej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie pn. WĄSKOTORÓWKĄ DO PUSZCZY dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 45.500,00 zł” jest poszerzenie tematyki edukacyjnej realizowanej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.
Więcej...
Biuletyn nr 5 Zachęcamy do zapoznania się z piątym numerem Biuletynu Warszawa Główna. W najnowszym numerze, jak zawsze znajdują się informacje o bieżącej działalności Muzeum, jak i ciekawe artykuły poświęcone historii kolei.
Więcej...
Plenery w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie ze względu na posiadane zbiory jest doskonałym źródłem inspiracji dla artystów fotografików. Głównym tłem dla autorów prac są liczne zabytkowe pojazdy stojące w skansenie. Z racji swojego wieku prezentują się „czcigodnie” i stanowią naturalną scenografię dla modelek pozujących na ich tle. Ich wytworne stroje i stylowe bagaże ożywiają muzealne pociągi. Zdjęcia wykonane przez artystów fotografików zrzeszonych w stowarzyszeniu Pospolite Ruszenie Fotograficzne pozwalają przenieść się nam w minione klimaty i przeżyć szczególne estetyczne doznania.  
Więcej...
Prowadzimy zapisy do Klubu Małego Miłośnika
Muzeum Kolejnictwa „Parowozik”
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat do Klubu Małego Miłośnika Muzeum Kolejnictwa „Parowozik”. Celem klubu jest rozpowszechnianie wiedzy o historii kolei w Polsce i na świecie oraz rozwijanie w dzieciach ekspresji twórczej i kreatywności.
Więcej...