Niedziela 21.9.2014, Muzeum w Warszawie dzisiaj czynne 12.00 - 19.00, Oddział Sochaczew: 10.00 - 16.00

AKTUALNOŚCI

Przejazd pociągiem RETRO
Z Koziołkiem Matołkiem do Pacanowa
20 września 2014 roku

Pozostały ostatnie miejsca na sobotni przejazd. Dostępność biletów można sprawdzić pod nr. tel. 46/862 59 75. W najbliższą sobotę 20 września zapraszamy na specjalny przejazd pociągiem RETRO z Koziołkiem Matołkiem. Zabawę zaczniemy od razu po wyruszeniu pociągu. Tułowice zamienimy w Pacanów, poszukamy podków i w ogóle będzie sporo ruchu i zajęć dla najmłodszych.

więcej

close


Plan imprezy:

9.00 - Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

10.00 - Odjazd pociągu do stacji Wilcze Tułowskie.
- Animacje w pociągu.
- Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem.

11.15 - Przyjazd pociągu do stacji Wilcze Tułowskie.
- Spacer po lesie, podczas którego odpowiemy na pytanie:
Czy kozy zamieszkują Kampinoski Park Narodowy?

11.55 - Wyjazd do Tułowic.

12.05 - Przejście na polanę w Tułowicach.
- Piknik z ogniskiem* i animacje na polanie – zabawy zespołowe dla dzieci, konkursy z nagrodami i wiele innych.

13.45 - Zakończenie pobytu w Tułowicach, powrót do Sochaczewa.

15.00 - Zakończenie imprezy.

*Na polanie w Tułowicach jest możliwość zakupu artykułów spożywczych, zestawów piknikowych oraz obiadu w Restauracji.

Przejazdy Pociągiem RETRO
w każdą sobotę września i października

Mimo, że wakacje już się zakończyły, nasz sezon turystyczny trwa w najlepsze. Zaplanuj sobotę z Nami i odwiedź Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, aby zobaczyć największą kolekcję wąkotorówek oraz wyrusz w niezpomnianą podróż Pociągiem RETRO z Sochaczewa do Puszczy Kampinoskiej.


więcej

closeProgram przejazdu: o godz. 9:20 zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, o godz. 10:00 odjazd ze stacji Sochaczew Wąskotorowy, przyjazd do Wilcz Tułowskich i spacer po Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem od 11:15. W samo południe przyjazd do Tułowic i przejście na ognisko do Osady Puszczańskiej. Ponad półtoragodzinny pobyt to okazja do wypoczynku i zabaw dla najmłodszych, a pod dużą, stylową wiatą jest wiele miejsc na wspólne biesiadowanie. Powrót do Sochaczewa zaplanowano na 14.50.

Pod linkiem znajduje się wykaz wszystkich przystanków położonych na trasie pociągu RETRO, cennik biletów, oferta dodatkowa i dane teleadresowe.

Zapraszamy po niezapomniane wrażenia!


Projekt Centrum
Edukacyjno-Turystycznego


Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przystąpiło do realizacji nowego projektu pt. „Modernizacja i adaptacja budynku po dawnym przedszkolu na cele statutowe Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”, który pozwoli rozbudować ofertę Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i tym samym wzbogacić ofertę turystyczną naszego regionu.

więcej

close

Projekt przewiduje przekształcenie budynku dawnego przedszkola w Sochaczewie przy ul. Towarowej 7 w nowoczesne Centrum Edukacyjno-Turystyczne, w którym powstaną sale wystawowe, dydaktyczne i konferencyjne. Centrum, przystosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie prowadziło działalność edukacyjną związaną nie tylko z propagowaniem wiedzy na temat historii kolei, lecz także poświęconą rozwojowi potencjału turystycznego miasta i jego okolic. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2014 r.Opis Projektu (PDF)


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa


Program Regionalny Narodowa Startegia Spójności Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Paszport Turystyczny
Zwiedzaj, zbieraj punkty,
wygrywaj nagrody!

Ruszyła IV edycja akcji promocyjnej pt.: "Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego", która potrwa do 31 października 2014 r. Jej celem jest zachęcenie turystów do odkrywania Mazowsza, jego dziedzictwa kulturowego i współczesnego dorobku poprzez zwiedzanie wybranych atrakcji turystycznych.


więcej

close

Wśród tych, którzy zbiorą min. 22 punkty zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Możecie wygrać karty podarunkowe do sklepu turystycznego o wartości 600 zł – 5 szt. i 500 zł – 5 szt. lub karnet o wartości 400 zł, ufundowany przez Kompleks Basenów Termalnych “Termy Mszczonów” oraz dodatkowe nagrody. Zbieraj więc pieczątki w zgłoszonych placówkach na kuponie zamieszczonym w wersji drukowanej paszportu lub meldunki w aplikacji mobilnej i graj o nagrody.
Więcej na www.mazovia.pl (m.in. paszport, regulamin).

Pobierz pierwszą aplikację mobilną województwa mazowieckiego.
Plakat projektu (PDF) Opis projektu(PDF) Zarządzenie dot. projektu(PDF)

Paszport Turystyczny

<wrzesień 2014>
PnWtŚrCzPtSoN
25
Lato na Głównym
26
Lato na Głównym
27
Przejazd pociągiem RETRO
28
Lato na Głównym
29
Lato na Głównym
30
Specjalny Przejazd pociągiem RETRO
31
Salonka Bieruta
123456
Przejazd pociągiem RETRO
7
8910111213
Przejazd pociągiem RETRO
14
Bicie Rekordu
151617181920
Koziołek Matołek
21
222324252627
Przejazd pociągiem RETRO
28
Salonka Bieruta/Pociąg Pancerny
29301234
Przejazd pociągiem RETRO
5


Polecany film:
Wirtualne wycieczki po muzeum:


Wirtualna wycieczka Warszawa Wirtualna wycieczka Sochaczew
Ekologiczna ścieżka w muzealnym skansenie Głównym celem zrealizowanego przez nas projektu pn. „Infrastruktura terenowa służąca edukacji ekologicznej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie pn. WĄSKOTORÓWKĄ DO PUSZCZY dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 45.500,00 zł” jest poszerzenie tematyki edukacyjnej realizowanej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.
Więcej...
Biuletyn nr 5 Zachęcamy do zapoznania się z piątym numerem Biuletynu Warszawa Główna. W najnowszym numerze, jak zawsze znajdują się informacje o bieżącej działalności Muzeum, jak i ciekawe artykuły poświęcone historii kolei.
Więcej...
Plenery w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie Muzeum Kolejnictwa w Warszawie ze względu na posiadane zbiory jest doskonałym źródłem inspiracji dla artystów fotografików. Głównym tłem dla autorów prac są liczne zabytkowe pojazdy stojące w skansenie. Z racji swojego wieku prezentują się „czcigodnie” i stanowią naturalną scenografię dla modelek pozujących na ich tle. Ich wytworne stroje i stylowe bagaże ożywiają muzealne pociągi. Zdjęcia wykonane przez artystów fotografików zrzeszonych w stowarzyszeniu Pospolite Ruszenie Fotograficzne pozwalają przenieść się nam w minione klimaty i przeżyć szczególne estetyczne doznania.  
Więcej...
Lekcja muzealna pn. „Koleją po wiedzę” Muzeum Kolejnictwa w Warszawie podjęło współpracę z Komendą Stołeczną Policji przy realizacji programu profilaktycznego z zakresu propagowania zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania w środkach komunikacji publicznej pn. „Bezpieczny i kulturalny pasażer”.
Więcej...
Prowadzimy zapisy do Klubu Małego Miłośnika
Muzeum Kolejnictwa „Parowozik”
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat do Klubu Małego Miłośnika Muzeum Kolejnictwa „Parowozik”. Celem klubu jest rozpowszechnianie wiedzy o historii kolei w Polsce i na świecie oraz rozwijanie w dzieciach ekspresji twórczej i kreatywności.
Więcej...
Informacja dla kolekcjonerów Muzeum Kolejnictwa w Warszawie zaprasza Kolekcjonerów modeli kolejek do prezentacji swoich zbiorów w salach wystawowych oraz na makietach. Oddajemy do Państwa dyspozycji zamknięte, podświetlone gabloty na cele ekspozycji statycznej oraz makiety w różnych skalach: (N, TT, H0, LGB) do pokazu modeli w ruchu. Umożliwimy również osobistą prezentację Państwa kolekcji. Jesteśmy również zainteresowani zakupem modeli kolejek (lokomotywy, wagony, zabudowa) z różnych firm w rozmaitych skalach.

Dodatkowe informacje:
Dział Zbiorów i Wystaw
tel. 22/620 04 80 wew. 121
email: wystawa@muzkol.pl