Piątek 6.3.2015, Muzeum w Warszawie dzisiaj czynne: 9.00 - 16.00, Oddział Sochaczew: 10.00 - 15.00

AKTUALNOŚCI

SPOTKANIE KLUBU "CIUCHCIAKI"
22 MARCA

W niedzielę 22 marca w godz. 10:00 - 12:30 zapraszamy naszych najmłodszych klubowiczów oraz pozostałe dzieci w wieku 3-6 lat na spotkanie Klubu „Ciuchciaki”. Na każdym comiesięcznym spotkaniu będziemy poznawali historię kolei.
więcej

close


Na najbliższych zajęciach mali miłośnicy kolei dowiedzą się, co to jest kolej konna.

Zajęcia będą się odbywały w następujących godzinach:

10:00-11:00 – dzieci w wieku 3-4 lat
11:30-12:30 – dzieci w wieku 5-6 lat

Podczas zajęć mali miłośnicy kolei nie tylko zdobędą wiedzę na temat historii kolei, ale również będą mogli pobawić się zabawkami z serii „Stacyjkowo”.

Dodatkowe informacje:
Zajęcia dla członków Klubu „Ciuchciaki” są bezpłatne. Dla pozostałych dzieci opłata za zajęcia wynosi 10 zł za dziecko. Wszystkich opiekunów obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.

Do Klubu „Ciuchciaki” można się zapisać po każdych zajęciach.

W związku z dużym zainteresowaniem na zajęcia obowiązują zapisy w Dziale Edukacji, na które czekamy do 19 marca.

Informacje i zapisy:
tel. 22 620-04-80 wew. 106
email:edukacja@muzkol.pl

SPOTKANIE KLUBU "PAROWOZIK"
22 MARCA

Zapraszamy członków Klubu „Parowozik”, a także pozostałe dzieci w wieku 7 – 13 lat na spotkanie w dniu 22 marca (niedziela), w godz. 13:00 – 14:00. Tego dnia chcemy rozbudzić w Was pasję do fotografowania.

więcej

close


Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia i chcemy migawką obiektywu uchwycić zachodzące zmiany.

Przed spotkaniem koniecznie zróbcie zdjęcia, na których znajdzie się element przyrody i kolei. Swoje prace będziecie mogli zaprezentować podczas wspomnianego spotkania. Przynieście również fotografie Waszych ulubionych lokomotyw. Opowiecie nam, dlaczego właśnie one Was zafascynowały, może znacie też jakieś ciekawe historie, anegdoty związane z tą właśnie lokomotywą. Zachęcamy, byście podzielili się tą wiedzą z innymi członkami klubu.

Na spotkanie zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny, którym zrobicie zdjęcia w Muzeum. Wasze prace wyślemy do Muzeum w Koszalinie na Międzynarodowy Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pn.„Muzealne Spotkania z Fotografią"

Zapraszamy serdecznie!

Na zajęcia prowadzimy zapisy do dnia 19.03.2015 r.

Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum.

Informacje:
Dział Edukacji
tel. 22 620-04-80 wew. 106
email:edukacja@muzkol.pl

WIELKA MAKIETA W SKALI H0
JUŻ OD 20 STYCZNIA

UWAGA! Godziny uruchamiania makiety w terminie 2 luty - 31 marzec: poniedziałek o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00; sobota – niedziela o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00.

więcej

closeOd wtorku do piątku makieta dostępna jedynie dla grup powyżej 10 osób po dokonaniu rezerwacji w Dziale Edukacji pod nr tel. 22/620 04 80 wew. 106 w dni powszednie od godz. 8:00 do godz. 16:00.

Miniaturowe składy pociągów osobowych i pociągi towarowe poruszają się po ok. 150 m torów na trzech poziomach. Zatrzymują się na dworcu usytuowanym na przedmieściach dużego miasta, którego ulice i budynki, a nawet sygnalizacja są niezwykle starannie przeniesione w międzywojenną rzeczywistość. Rozpędzone pociągi mijają zabudowania przemysłowe z dużą fabryką, odlewnią dzwonów i małą parowozownią. W tym segmencie znajdują się również bocznice dla składów towarowych oraz górka rozrządowa. Parowozownia duża jest wyposażona w ruchomą obrotnicę, kolejowe warsztaty naprawcze i kanały rewizyjne – wszystko to odtworzone z niezwykłą dbałością o detale.

Na makiecie mamy segment ze żwirownią, kolejką wąskotorową oraz tzw. ,,Paradestrecke” – czterometrowym odcinkiem pozwalającym na dłuższą obserwację jadących pociągów. Na tym segmencie znajduje się również port rzeczny z bogatym wyposażeniem i wieloma jednostkami pływającymi.

Cennik i regulamin makiety(PDF)

NOWE BILETY
JUŻ W SPRZEDAŻY

Z myślą o naszych odwiedzających wprowadziliśmy do sprzedaży trzy nowe rodzaje biletów: bilet rodzinny (2 + 3) w cenie 35 zł, bilet roczny normalny w cenie 80 zł i bilet roczny ulgowy w cenie 50 zł.

więcej

close


Bilet rodzinny (2 + 3) przysługuje dwóm osobom dorosłym i maksymalnie trójce dzieci Bilet
rodzinny(PDF)

Bilet roczny normalny i bilet roczny ulgowy obowiązują przez 12 miesięcy od dnia zakupu na nielimitowaną liczbę wejść do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Bilet
roczny normalny(PDF)

Bilet
roczny ulgowy(PDF)

Regulamin sprzedaży bietów(PDF)

Projekt Centrum
Edukacyjno-Turystycznego

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie zakończyło realizację nowego projektu pt. „Modernizacja i adaptacja budynku po dawnym przedszkolu na cele statutowe Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”, który pozwolił rozbudować ofertę Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i tym samym wzbogacić ofertę turystyczną naszego regionu.

więcej

closeProjekt przekształcił budynek dawnego przedszkola w Sochaczewie przy ul. Towarowej 7 w nowoczesne Centrum Edukacyjno-Turystyczne. Centrum zostało przystosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie prowadziło działalność edukacyjną związaną nie tylko z propagowaniem wiedzy na temat historii kolei, lecz także poświęconą rozwojowi potencjału turystycznego miasta i jego okolic.

Opis Projektu (PDF)


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa


Program Regionalny Narodowa Startegia Spójności Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

<marzec 2015>
PnWtŚrCzPtSoN
2324252627281
2345678
Giełda modeli
910111213
WDR
14
WDR
15
WDR
16171819202122
Ciuchciaki, Parowozik
23242526272829
Salonka Bieruta
303112345


Film pt.: "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa"
Nasz kanał na YT:
Wirtualne wycieczki po muzeum:


Wirtualna wycieczka Warszawa Wirtualna wycieczka Sochaczew

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie bierze udział w V edycji Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential, które odbędą się w dniach 13 - 15 marca 2015
Zachęcamy do głosowania na Muzeum Kolejnictwa w Warszawie w plebiscycie Statuetka Warszawskiej Rodzinki Prudential na miejsce przyjazne warszawskiej rodzinie. Dzielnica: Wola. Kategoria: Kultura i Rozrywka
Nowy numer biuletynu "WARSZAWA GŁÓWNA"! Zapraszamy do zapoznania się z Nr 6 biuletynu "WARSZAWA GŁÓWNA" wydanego przez Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. W najnowszym numerze jest mowa o wydarzeniach, które odbyły się w muzeum w 2014 roku, a także o naszych planach na 2015 rok. Szczególnie polecamy artykuł o historii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, której jubileusz 170-lecia obchodzimy w tym roku.
Życzymy przyjemnej lektury.

Biuletyn
I Mazowiecki Konkurs Literacki im. Zygmunta Jana Rumla Konkurs organizowany jest przez Klub Literacki „Pegaz” im. Władysława Sebyły przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków we współpracy z Towarzystwem i Urzędem Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Skierowany jest do utalentowanych adeptów pióra, którzy ukończyli 16 lat, a nie przekroczyli 28. roku życia. Uczestnicy muszą zamieszkiwać lub być zameldowani na terenie województwa Mazowieckiego. Uczestnicy winni wysłać na adres organizatora zestaw złożony z 3 wierszy w 4 egzemplarzach opatrzonych dowolnie wybranym godłem słownym (nie graficznym). Termin nadsyłania prac upływa 5 maja 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego). Więcej informacji można uzyskać u Pani Agnieszki Żądło-Jadczak z Biura Organizacyjnego Konkursu. Kontakt: klubliterackipegaz@o2.pl
Szczegóły
Kolejowy Bal Karnawałowy - 15 lutego 2015 r.
Fotorelacja...
Inauguracja Klubu Najmłodszego Miłośnika Muzeum Kolejnictwa „Ciuchciaki” 15 lutego miała miejsce inauguracja Klubu Najmłodszego Miłośnika Muzeum Kolejnictwa „Ciuchciaki”. Odbyła się ona w zmodernizowanej przy współpracy z firmą TOMY sali edukacyjnej.
Więcej...
Konkurs fotograficzny „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 18 roku życia do udziału w konkursie „Muzealne Spotkania z Fotografią”.

Informacje:
Dział Edukacji
tel. 22 620-04-80 wew.106
email: edukacja@muzkol.pl

Regulamin konkursu
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przystąpiło do tegorocznej XXXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Prace na konkurs przyjmujemy w Dziale Edukacji do dnia 15 czerwca 2015 r.
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat do wzięcia udziału w konkursie.
Informacje:
Dział Edukacji
tel. 22 620-04-80 wew.106
email: edukacja@muzkol.pl

Regulamin konkursu
Relacja z Ferii na Głównym pod hasłem "Pionierzy Polscy" W czasie ferii zimowych w dniach 19-30 stycznia 2015 r. w naszym Muzeum odbywały się zajęcia pod hasłem „Pionierzy polscy”. Była to wspaniała okazja, aby połączyć naukę i zabawę.
Więcej...
Materiał filmowy o makiecie w skali H0 Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego o makiecie w skali H0, którą można oglądać w Muzeum Kolejnictwa od 20 stycznia.
Oglądaj
Nowy folder "Sochaczewska Kolej Wąskotorowa"
"Sochaczew Narrow Gauge Railway"
"Schmalspurbahn in Sochaczew"
W 2014 roku w ramach projektu pt. „Modernizacja i adaptacja budynku po dawnym przedszkolu na cele statutowe Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie” wydano folder dotyczący Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie w trzech wersjach językowych: po polsku, angielsku i niemiecku. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
Do pobrania (Download, Herunterladen)
Relacja z zajęć "Przez pasję do nauki!" z dnia 11 stycznia W dniu 11 stycznia 2015 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Przez pasję do nauki!”. Styczeń poświęciliśmy pasji do odkrywania. W ramach warsztatów, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych, mali miłośnicy kolei poznawali tajniki powstawania map. Na salach wystawowych i skansenie poszukiwali skarbów oraz wspólnie tworzyli mapę, po której pojechała kolejka elektryczna.
Więcej...
Zeszyt edukacyjny „Dlaczego kolej jest ekologiczna?” Dla naszych małych uczestników lekcji muzealnych mamy specjalne zeszyty edukacyjne pt.: „Dlaczego kolej jest ekologiczna?”. Znajdą w nim wiele zadań i zagadek, z których będą mogli nauczyć się ekologicznych zachowań, a także poznają ekologiczne środki transportu. Zeszyt edukacyjny „Dlaczego kolej jest ekologiczna?” dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 13.200,00 zł.
Więcej...
Informacja dotycząca przyszłości Muzeum W związku z podpisaniem listu intencyjnego pomiędzy UM Województwa Mazowieckiego, a PKP dotyczącego powstania nowej instytucji zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.
więcej...
Ekologiczna ścieżka w muzealnym skansenie Głównym celem zrealizowanego przez nas projektu pn. „Infrastruktura terenowa służąca edukacji ekologicznej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie pn. WĄSKOTORÓWKĄ DO PUSZCZY dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 45.500,00 zł” jest poszerzenie tematyki edukacyjnej realizowanej w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.
Więcej...